Tervikliku renoveerimise tulemusena vähenevad nii korterelamu kui eramu energiakulud kuni 50%. Hoone energiakulu vähendamiseks võib abi olla akende ja uste vahetamisest, vundamendi soojustamisest, küttesüsteemi uuendamisest ning muidugi ka katuse ja fassaadi soojustamisest.
Soojustamise KKK
Fassaadi soojustamise võimalused - vill, EPS, PUR-vaht
Välisseina soojustamine on oluline võimalus hoone energiatõhususe parandamiseks ja soojuskadude vähendamiseks, aidates kaasa keskkonnakaitsele ja jätkusuutlikkusele. Maja soojustamise tulemusena saame vältida niiskuse tungimist hoonestruktuuri, mis on üks peamisi hallituse ja mädaniku tekkimise põhjuseid. Lisaks muudab fassaadi soojustamine meie elutingimused mugavamaks, aitab parandada ka hoone välimust, üldist sisekliimat ja pikendada maja eluiga. Fassaadide soojustamiseks on mitmeid võimalusi, olgu tegemist puitmaja, kivimaja või vana palkmaja soojustamisega. Levinumad neist:
- Fassaadi soojustamine EPS-ga on populaarne valik, kuna see on kerge, lihtsasti paigaldatav ja suhteliselt odav. Penoplast ehk vahtpolüstürool tagab hea soojusisolatsiooni, kuid selle paigaldamisel tuleb arvestada materjali kaitsega mehaaniliste kahjustuste ja UV-kiirguse eest.
- Fassaadi soojustamine villaga, olgu see siis mineraal- või klaasvill, on samuti laialdaselt levinud valik. Villa eeliseks on suurepärased soojus- ja heliisolatsiooni omadused ning tulekindlus. Fassaadide soojustamine villaga eeldab aurutõkete ja tuuletõkete kasutamist, et vältida niiskuse kogunemist materjali.
- Fassaadi soojustamine PUR-vahuga, mida saab pihustada otse fassaadile, luues õhukindla kihi. See materjal pakub suurepärast soojusisolatsiooni, on veekindel ja vähendab õhuleket.
Maja soojustamine, olenemata sellest, kas tegemist on uusehitise või renoveeritava objektiga, nõuab põhjalikku eeltööd ja planeerimist. Kas soovite parandada oma maja energiatõhusust, sisekliimat ja välisilmet ning planeerite fassaadi soojustamist? Nõustame Teid sobivaima soojustamise lahenduse otsimisel ning aitame maja soojustamistöödega Tartus ja mujal Lõuna-Eestis.
Kas seina soojustada seest- või väljastpoolt?
Tänapäevased soojustusmaterjalid on küll tõhusad ja vastupidavad, kuid ootuspärase tulemuse saavutamiseks on oluline ka nende õige paigaldus.
Üldjuhul soovitatakse eelistada maja soojustamist väljast. Seinte soojustamisega seestpoolt – eriti kivimaja soojustamisel seestpoolt – peab olema ettevaatlik ja veenduma, et kondenseerumine ei saaks kahjustada karkassi. Vastasel juhul võib tagajärjeks olla niiskuse kogunemine ning hallituse teke, mis rikub siseviimistlust, kahjustab konstruktsiooni ja on ohtlik inimese tervisele. Lisaks kaasneb seinte seestpoolt soojustamisega ruumi pinna vähenemine ning kuna terviklikult soojustamine pole võimalik, jäävad teatud kohad külmasildadeks (nt vaheseinad, vahelaed). Huvi korral loe põhjalikumalt seinte seest- ja väljastpoolt soojustamise eeliste ja puuduste kohta.
Olenemata valitud meetodist ja sellest, kas soojustatakse kivimaja või puitmaja, on oluline tagada korrektne soojustuse paigaldus, et vältida niiskusprobleeme ja tagada soojustuse maksimaalne efektiivsus.
Katuse soojustamine
Katuse soojustamisel investeerite paremasse elukeskkonda, suurendate hoone energiatõhusust ja tagate maja pikema eluea. Kuigi alguses võivad kulutused olla suured, säästate aastate jooksul küttekuludelt ja pikas perspektiivis on see kasulik otsus.
Lamekatuste ja viilkatuste soojustamisel on mõningaid erisusi. Lamekatuste puhul, kus pööning puudub, on eriti oluline korralik soojusisolatsioon, et vältida kondensatsiooni probleeme. Lamekatuse soojustamisel on võimalik kasutada erinevaid materjale, nagu kergkruus, villatooted, vahtsoojustus ja vahtklaas. Viilkatuste puhul, kus pööning võib olla kasutusel eluruumina, sõltub soojustuse paigaldamine sellest, kas eelistatakse sooja või külma pööningut. Viilkatuste soojustamisel võib kasutada plaat- või rullvilla, PUR-vahtu või puistevilla.
Katuse soojustuse paksus sõltub kasutatavast soojustusmaterjalist, ruumi kasutuseesmärgist, tellija eelistustest ja eelarvest. Kas Teil on katus soojustamata ning soovite võtta selle töö ette? Anname Teile soovitusi ning aitame katuse soojustamise töödega Tartus ja mujal Lõuna-Eestis.
Maja soojustamise hind
Maja soojustamise hind sõltub kasutatavatest materjalidest ning tööde mahust. Hange keskkonnas tehtud pakkumiste näitel võib fassaadi soojustamise hind olla väga erinev (50-428 €/m²).
Kas sooviksite soojemat kodu ja väiksemaid küttearveid? Võtke meiega ühendust, et arutada, kuidas saame teie maja soojustada tõhusalt ja keskkonnasõbralikult.