Terrassi ehitus

Tartumaal ja Lõuna-Eestis

Paljud unistavad, et nende kodus oleks kaunis terrass. Esialgu võib see tunduda lihtsa projektina, aga sellegi puhul on oluline arvestada paljude teguritega, et tulemus oleks ilus ja aastateks vastupidav.

Kas unistate uuest terrassist? Võtke meiega ühendust ja rääkige oma ootustest, et saaksime teha esialgse pakkumise terrassi ehituse hinna kohta.

Terrassi KKK

Terrasside rajamisel algab kõik kindlast vundamendist, mis tagab konstruktsiooni pikaealisuse ja stabiilsuse. Vundamendi valik sõltub terrassi asukohast, pinnase omadustest ja terrassi suurusest. 

Üldjuhul kasutatakse terrassi vundamendi ehituseks vundamendiplokke või ehitatakse postvundament terrassile ehk valatakse maasse betoonpostid. Et vältida liigse niiskuse tekkimist ja taimede kasvu terrassilaudade vahelt, tuleks asendada terrassialune mullakiht liiva, killustiku või kruusaga ning nende vahele panna geotekstiilist kangas. Peale vundamendi valmimist järgneb terrassi karkassi ehitus, mis on terrassi tugistruktuur ja määrab ära terrassi kuju ja suuruse.

Peale vundamendi ja karkassi valmimist saab alustada terrassilaua paigaldusega. Valikus on erinevad materjalid, nagu erineval viisil töödeldud puitmaterjal või komposiit, millest igaühel on oma plussid ja miinused. 

  • Puidust terrassilauad on loodusliku välimusega, välimuse uuendamiseks ja ilmastikukindluse parandamiseks saab terrassi viimistleda, nt õlitada. Oluline on puidust terrassi hooldada korrapäraselt, vastasel juhul võib mädaneda või lõheneda. Sagedamini kasutatakse süvaimmutatud kuuse- või männipuidust terrassilaudu. Vastupidavamad on Siberi lehisest terrassilauad.
  • Termotöödeldud puidust terrassilauad on suurema vastupidavusega ilmastikumõjudele ja mädanemisele ning on väiksema hooldusvajadusega kui ilma kuumtöötluseta puidust terrassilauad. Samas säilib loodusliku puidu väljanägemine. Puudusteks on kõrgem hind, võrreldes tavalise puiduga, ning piiratud värvivalik.
  • Puit-plastkomposiit terrassilauad ei vaja nii palju hooldamist ning on vastupidavamad ilmastikumõjudele. Puudusena võib tuua kõrgema algse maksumuse võrreldes naturaalse puiduga. 

Lisaks sobiva terrassilaua valikule on oluline jälgida õiget paigaldustehnikat, nagu piisava vahemaa järgimine laudade vahel, et tagada hea vee äravool ja materjali paisumisvõimalus. Kui endal teadmised puuduvad, tasub usaldada terrassi paigaldus spetsialisti kätesse. Nii saad kindel olla, et terrassi ehitusel on silmas peetud kõiki eripärasid, mis tagaks sellele ka pika eluea. 

Soovi korral on võimalik pärast terrassilaudade paigaldust alustada piirete ja terrassi katuse ehitusega.

Kas olete mõelnud vastupidava terrassi ehitusele Tartus või mujal Lõuna-Eestis? Võtke meiega ühendust, et saaksime aidata terrassi ehituse planeerimisel, materjalide valikul ja vajalike ehitustöödega.

Terrasside ehitamise hind

Terrasside ehitamise maksumus võib oluliselt varieeruda sõltuvalt paljudest teguritest, näiteks terrassi suurus, selle asukoht, valitud materjalid, vundamendi tüüp ja keerukus ning lisaelemendid nagu trepid või katus. Terrassi ehitamise hinnad jäid 2023. aastal vahemikku 73-180 €/m².

Tehtud tööd

Küsin pakkumist

Võta meilt hinnapakkumine – see ei kohusta millekski, kuid annab hea orientiiri. Vastame tavaliselt 48h jooksul!